Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sıkça Sorulan Sorular

Oteller

Rezervasyonunuzu HotelsCombined aracılığıyla tedarikçi sitelerden herhangi birinde yaptıysanız Rezervasyonlar sayfasına gidip 7/24 müşteri hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Seyahatinizi HotelsCombined dışında veya sayfamızdan herhangi bir tedarikçi sitenin sayfasına aktarılarak rezerve ettiyseniz ilgili sitenin müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Tedarikçinizi hatırlayamıyor musunuz? Seyahat ortaklarımız için verilerinizin gizliliği son derece önemlidir ve bu sebeple HotelsCombined, değişiklik yapmak veya yeniden onay e-postası göndermek üzere rezervasyonunuza erişim sağlayamaz. Ücret kesildiyse ödemenin yapıldığı yer ismi üzerinden tedarikçinizi bulabilirsiniz. Rezervasyonunuzun hangi tedarikçiden geldiğini öğrenmek için otel ile iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon için bilgisayarınızın veya telefonunuzun web tarayıcınızı kullandıysanız tarayıcınızı geçmişindeki adımları takip ederek HotelsCombined sonrasında hangi tedarikçinin web sitesine yönlendirildiğinizi görebilirsiniz.
'otelde yer ayırt' opsiyonunu seçtiyseniz onay e-posta ile rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz: Onay e-postanızın üst kısmında 'rezervasyonu iptal et' bağlantısı yer alır. Bu bağlantıya tıkladığınızda otel bilgilendirilir ve size rezervasyonunuzun iptal olduğunda dair bir onay e-postasını alırsınız. Alternatif olarak onay e-postanızdaki iletişim bilgilerini kullanarak otel ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
Yüzlerce sitede aynı anda arama yaptığımızdan dolayı alınan verilerde bazen uyuşmazlıklar olabilir. Bu, veri sorguladığımız sitenin bize güncel veri sağlamadığı, bize doğru olmayan bir güzergah verdiği ya da son kalan odanın rezerve edildiği anlamına gelmektedir.
HotelsCombined bir arama motoru olduğu ve satış yapmadığından dolayı geri ödeme yapma yetkisine sahip değildir -- bu yalnızca seyahatinizi ücretlendiren firma tarafından karşılanır. Rezervasyonunuzu hangi sitede yaptığınızdan emin değilseniz kredi kartı ekstrenizden veya Rezervasyonlar sayfasından bu firmayı kolayca tespit edebilirsiniz.
Otelin yıldız sayısı otel veya bir online seyahat acentesi tarafından bize bildirilir. HotelsCombined bu bilgi dahilinde en doğru olanını kullanıcılarına yansıtır. Bazı tedarikçilerin diğerlerine göre bilgi ve veri doğruluklarında eksiklikler olabileceğini hatırlatırız.
Sayfamızda yer alan tüm otel yorumları adı geçen otelde kalan kullanıcılarımız tarafından yapılmıştır, böylece okuduğunuz yorumunların doğru olduğundan emin olabilirsiniz.
Bizimle çalışmak isteyen bir otel misiniz? Git.

iOS

  1. Cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin, aşağı kaydırın ve Gizlilik'i seçin
  2. Konum Servisleri'ne dokunun
  3. Düğmeyi Açık duruma getirin. Konum servislerini kullanan tüm uygulamalar aşağıda sıralanacaktır.
  4. Aşağı kaydırın ve tarayıcınız için (ör. Safari, Chrome vb.) konum servislerinin açık olduğundan emin olun.

Android

  1. Cihazının Ayarlar menüsüne gidin ve Konum'u seçin. Konum'un açık olduğundan emin olun.
  2. Ayrıca, konum ayarlarınızın özel olarak tarayıcınız için açık olup olmadığını da kontrol edin. Tarayıcınızın menüsünü sağ üst köşeden açın.
  3. Aşağı kaydırın ve Konum menüsüne gidin.
  4. Konum düğmesini açık duruma getirin.
  5. Daha sonrasında karşılık gelen menüleri genişleterek ve her site için konum erişim ayarlarını değiştirerek izin verdiğiniz ve engellediğiniz tüm siteleri görebilirsiniz.
  6. Konuma erişime izin verdikten sonra görmek istediğiniz etkinlik sayfasını yenileyin. Konum erişimi engellenmemişse sayfa yüklenecektir.
Online rezervasyonunuzu yaptıysanız ve konaklamanızla ilgili talepleriniz varsa veya havalimanı servisi gibi konularda bilgi edinmeniz gerekiyorsa onay e-postanızdaki detayları kullanarak otel ile veya seyahat tedarikçiniz ile iletişime geçebilirsiniz. Henüz rezervasyon yapmadıysanız ve sadece rezervasyon yapmadan önce bilgi almak istiyorsanız dilediğiniz arama motoru (Google gibi) üzerinden otelin web sitesini arayın. Web sitemizde veya seyahat tedarikçisinin web sitesinde aradığınız sorunun cevabını bulamıyorsanız sorunuza cevap verebilecek en iyi kaynak olan otel ile doğrudan iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Uçuşlar

HotelsCombined, farklı hava yolu rezervasyon sitelerindeki uçak bileti fiyatlarını karşılaştırır ve sizin için en düşük fiyatı bulur. Dilediğiniz en düşük fiyatı seçtiğinizde sizi rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için ilgili siteye yönlendiririz.<br>Rezervasyon işleminiz seçtiğiniz hava yoluna veya seyahat acentesine bağlı olduğu için HotelsCombined, rezervasyon ve ödeme işlemlerine dahil olmaz ve bu sebeple rezervasyon bilgilerinizi doğrulayamaz. Rezervasyonunuzu değiştirme veya iptal etme hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen hava yolunun veya seyahat acentesinin müşteri temsilcisi ile iletişime geçin. Rezervasyonunuzu hangi site üzerinden yaptığınızı hatırlayamıyorsanız lütfen ödeme bilgilerinizi inceleyin. Ödeminin yapıldığı yeri kontrol ederseniz rezervasyonunuzu yaptığınız siteyi bulabilirsiniz.
Yüzlerce sitede aynı anda arama yaptığımızdan dolayı alınan verilerde bazen uyuşmazlıklar olabilir. Bu, veri sorguladığımız sitenin bize güncel veri sağlamadığı, bize doğru olmayan bir güzergah verdiği ya da son kalan odanın rezerve edildiği anlamına gelmektedir.
HotelsCombined bir arama motoru olduğu ve satış yapmadığından dolayı geri ödeme yapma yetkisine sahip değildir -- bu yalnızca seyahatinizi ücretlendiren firma tarafından karşılanır. Rezervasyonunuzu hangi sitede yaptığınızdan emin değilseniz kredi kartı ekstrenizden veya Rezervasyonlar sayfasından bu firmayı kolayca tespit edebilirsiniz.
Kim tasarruf etmek istemez ki? Uçak bileti alırken gidiş-dönüş bilet yerine iki tek yön bilet almanın daha ucuza geldiğini keşfettik. HotelsCombined Mix tam olarak bunun için geliştirildi: Birbiriyle uyuşan iki tek yön bileti kombine ederek tasarruf etmenizi sağlar. Rezervasyonunuzu yapmadan önce her iki tek yön uçuşta yer olduğundan emin olun.
HotelsCombined ile bulduğunuz uçak bileti fiyatlarına vergi ve ücretler dahildir. Hava yollarının check-in yapılacak bagaj veya koltuk seçimi, evcil hayvanla seyahat ve benzeri opsiyonel hizmetler için talep ettiği ücretler belirtilen fiyatlara dahil olmayabilir. Bu gibi ek hizmetler için hava yolu şirketi ile doğrudan irtibata geçmenizi rica ediyoruz. Hava yollarının ne tür ücretler kesebileceğini bilmek mi istiyorsunuz? Sorun değil. HotelsCombined tarafından gösterilen tren ve otobüs fiyatlarına geçerli vergi ve ücretler dahildir. Bazı iş ortaklarımız ek servis, ek bagaj veya belli bir ödeme yöntemi için ekstra ücret kesebilir.
Bilet fiyatlarına bagaj ve ek ücretler dahil olmayabilir. Ücret Hesaplayıcısı ile bagaj ve ek ücretler dahil biletinizin toplam fiyatını öğrenin.
Web sitemiz üzerinden hesabınıza giriş yapıp Fiyat Alarmları sayfasına giderek veya uçuş sonuçlarının listelendiği sayfanın sol üst köşesinde yer alan "Fiyatları Takip Edin" butonuna tıklayarak fiyat alarmı oluşturabilirsiniz. Otel arıyorsanız otel sonuçlarının listelendiği sayfanın sağ üst köşesinde yer alan "Fiyat Alarmı Kurun" butonuna tıklayın. Uygulamayı kullanıyorsanız navigasyon menüsünden talimatları takip ederek Fiyat Alarmlarına ulaşabilirsiniz.
Tebrikler, Fiyat Trendi hesaplayıcısını buldunuz. Fiyat trendi, geçmiş fiyat analizi verilerine dayanarak ücretlerin 7 gün içinde mevcut fiyata göre artış gösterip göstermeyeceğini belirler. Böylece size, biletinizi en uygun fiyata ne zaman alabileceğinizi gösterir (buna ek olarak günlük Fiyat Alarmı kurmanızı da tavsiye ederiz).
Fiyat Trendi, yeteri kadar veri olmadığından her uçuş için sunulmuyor olabilir. Görünüşe göre siz benzersiz bir uçuş rotası seçtiniz.
HotelsCombined ile uçak bileti araması yaparken, tarih aralığı kısmının sağ tarafında yer alan bölüme tıklayarak seyahatinize çocuk veya bebek yolcu ekleyebilirsiniz.
Bileti başkasının adına alabilirsiniz. Seyahat edecek yolcunun adı ve soyadının kimlik kartı/pasaport üzerindeki adı ve soyadıyla aynı olduğundan emin olun. İmla/yazılış hataları yolcunun seyahat edememesine yol açar. Dikkat etmeniz gerek bir başka nokta da çoğu havayolu şirketinin bilet satın alındıktan sonra yapılan düzeltme ve değişiklikler için ekstra ücret talep etmesidir.
Sorun değil. HotelsCombined Uçuşlar sayfasında "Çoklu Uçuş" opsiyonunu seçerek arama yapabilirsiniz. Bu opsiyon size birden fazla destinasyon içeren uçuş arama yapma imkanı sağlar.
Bazen seyahat tarihlerinizi belirlemede kararsız kalabilirsiniz. Bu durumda esnek tarihli seçim yapın ve tercih ettiğiniz seyahat tarihinden 3 gün öncesine ve sonrasına kadarki fiyatların nasıl olduğunu öğrenin. Bu sayede bir veya iki gün önce yola çıkmanın daha hesaplı olup olmadığını görürmüş olursunuz. Ayrıca, esnek "hafta sonu" veya "ay" arama opsiyonları ile aramanızı genişleterek size en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Şu an HotelsCombined ile en fazla 9 yolcu için arama yapabilirsiniz. Grup olarak seyahat etmek istiyorsanız HotelsCombined, en uygun fiyatları bulmanızı yardımcı olur. Bu durumda, www.hotelscombined.com.tr sayfasında satın almak istediğiniz uçak biletini bulduktan sonra grup seyahatiniz hakkında ayrıntılı bilgi almak için hava yolu şirketi ile doğrudan irtibata geçmenizi öneririz.
Şaşırtıcı değil mi? Tedarikçiler bazen özel indirimli uçak biletlerini anonim sunarlar. Fiyatların çok düşük olmasından dolayı rezervasyon yapılana kadar hangi havayolu ile seyahat edeceğiniz gösterilmez.

Araçlar

HotelsCombined, araç kiralama şirketlerinin sunduğu kiralık araçları karşılaştıran ve en düşük fiyatı bulan bir arama motorudur. Sizin için optimize edilen ürünü seçtiğinizde rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için sizi ilgili siteye yönlendiririz. HotelsCombined müşterilerinin rezervasyon bilgilerini toplamayız veya yönetmeyiz. Bu sebeple rezervasyonunuzu iptal etmeniz veya değiştirmeniz gerekiyorsa araç kiralama şirketi veya rezervasyonunuzu yaptığınız site ile iletişime geçmeniz gerekir. Hangi araç kiralama sitesinde rezervasyon yaptığınızdan emin değilseniz ödeme bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Ödeme detaylarını incelediğinizde ödeme yapılan yeri bulabilirsiniz. Alternatif olarak internet tarayıcınızın geçmiş kayıtlarını kontrol edebilir veya aynı rezervasyon şartları ve filtreleri ile HotelsCombined üzerinden tekrar arama yaparak ilgili siteyi bulabilirsiniz. İptal politikası, araç kiralama şirketinin şart ve koşullarına bağlıdır ve rezervasyon anında tercih edilen şartlara bağlı olarak farklılık gösterebilir. İptal işleminden önce lütfen rezervasyon onayında belirtilen iptal politikasını kontrol etmenizi ve ek sorularınız için rezervasyonu yaptığınız web sitesi ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Rezervasyonlar sayfasına baktınız mı? Rezervasyonunuzu HotelsCombined aracılığıyla tedarikçi sitelerden herhangi birinde yaptıysanız, sorunuzun cevabını belirtilen sayfada bulabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizi tamamlamak üzere sayfamızdan herhangi bir tedarikçi sitenin sayfasına aktarıldıysanız, ilgili sitenin müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Hangi tedarikçi ile rezerve ettiğinizi hatırlamıyorsanız, ödeme yaptığınız kredi kartının ekstresinden aradığınız tedarikçiyi kolayca bulabilirsiniz.
HotelsCombined bir arama motoru olduğu ve satış yapmadığından dolayı geri ödeme yapma yetkisine sahip değildir -- bu yalnızca seyahatinizi ücretlendiren firma tarafından karşılanır. Rezervasyonunuzu hangi sitede yaptığınızdan emin değilseniz kredi kartı ekstrenizden veya Rezervasyonlar sayfasından bu firmayı kolayca tespit edebilirsiniz.
Yüzlerce sitede aynı anda arama yaptığımızdan dolayı alınan verilerde bazen uyuşmazlıklar olabilir. Bu, veri sorguladığımız sitenin bize güncel veri sağlamadığı, bize doğru olmayan bir güzergah verdiği ya da son kalan odanın rezerve edildiği anlamına gelmektedir.
Yaş sınırı, gitmeyi planladığınız yere ve aracınızı hangi şirket ile kiralayacağınıza göre değişmektedir. Bu sebeple, bu konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için doğrudan kiralık araç tedarikçinize ulaşıp politikalarını sormanızı öneririz. Lütfen unutmayın, HotelsCombined aracı kiralayacak kişinin yaş sınırı ile ilgili politikaları belirlemez.

Trips

Trips ile seyahatinizi kolayca ve sorunsuz bir şekilde planlayabilirsiniz. Arama sonuçlarını kaydederek fiyatları takip edebilir, güzergah oluşturabilir, rezervasyon onaylarınızı seyahatinize eklenmek üzere iletebilir, seyahatinize yapmak istediğiniz veya yapmanız gereken etkinlikleri ekleyebilir, uçuş iniş kalış saatleri hakkında uyarı mesajları alabilir ve seyahatlerinizi aile ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ve bunların hepsi tek bir yerde. Ayrıca ücretsiz.
HotelsCombined hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Trips sayfasına giderek birleştirmek istediğiniz seyahati seçin. Daha sonra "Daha fazlası" menüsünden "Başka yolculukla birleştir."
Trips hesabınıza giderek kaydettiğiniz bir sonucu rezerve etmek üzere seçin. Bu arama sonuçlarını çok önceden de kaydetmiş olsanız, HotelsCombined otomatik veri alımıyla size en güncel fiyatları sunar. Ve size sadece Ayırt tuşuna tıklamak kalır.
Tüm seyahat planlarınızı, çevrimdışı olsanız bile tek bir yerde görebilmeniz için rezervasyonlarınızı HotelsCombined Trips hesabınıza aktaracağız. Gmail senkronizasyonundan elde edinilen bilgilerin HotelsCombined tarafından kullanımı ve transferi, Sınırlı Kullanım şartları dahil Google API Hizmetleri Kullanıcı Verileri Politikası şartlarına tabidir.

Hesap

Rezervasyonunuzu HotelsCombined aracılığıyla tedarikçi sitelerden herhangi birinde yaptıysanız, daha ayrıntılı bilgi için Rezervasyonlar sayfasına bakın. Rezervasyon işlemlerinizi tamamlamak üzere sayfamızdan herhangi bir tedarikçi sitenin sayfasına aktarıldıysanız, ilgili sitenin müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Hangi tedarikçi ile rezerve ettiğinizi hatırlamıyorsanız, ödeme yaptığınız kredi kartının ekstresinden aradığınız tedarikçiyi kolayca bulabilirsiniz.
Hesap sayfasından kişisel bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.
Hesap sayfasından aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.
Bizi arkadaşlıktan çıkarmak mı istiyorsunuz? HotelsCombined hesabınızdan çıkış yapın, "Kaydol" bağlantısına tıklayın ve Facebook'a giriş için kullandığınız e-posta adresini girin. Ardından, "parolayı sıfırla"ya tıklayın. Bu işlem, yeni bir hesap parolası oluşturmanızı ister ve Facebook hesabınızın bağlantısını keser.
Hesap giriş sayfasında parola sıfırlama bağlantısına tıklayın.
Fiyat Alarmları sayfasında e-posta aboneliklerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Hesabınızı tamamen silmek için ise Hesap ayarlar sayfasına bakın.