Trips Kullanımı
Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?


1. Rezervasyon onaylarımı hangi e-posta adresine göndermem gerekiyor?

Rezervasyon onaylarınızı e-posta adresinizden, trips@kayak.com.tr adresine gönderin. E-posta adresinizle kaydolduğunuz bir KAYAK hesabınız yoksa sizin için otomatik olarak hesap oluşturup onay e-postası göndeririz. Hesabınızı onaylamak için gönderdiğimiz bağlantıya tıklayın.

yukarı git

2. Rezervasyon onayının hangi seyahate ekleneceğini belirtebilir miyim?

Seyahat bilgilerinin ekleneceği seyahati kendiniz belirleyebilirsiniz. Onayınızı trips@kayak.com.tr adresine iletirken konu satırı olarak var olan bir seyahati kullanın.

yukarı git

3. Birden fazla e-posta adresinden rezervasyon onayı gönderebilir miyim?

Evet. Trips Ayarları sayfasında, "Yetkili göndericiler" başlıklı bölümden rezervasyon onaylarınızın hangi e-posta adreslerinden iletilmesini istediğinizi belirtin. Unutmayın ki e-posta adresinin sahibi kendisinin değil sizin Trips sayfanıza rezervasyon onayı eklemesi yapmış olacaktır.

yukarı git

4. Trips ne tür e-postaları işler?

Neredeyse her tür e-postayı işler. Kendi e-posta gelen kutunuzdan gönderildiği sürece (tedarikçi sayfasından doğrudan gönderilmediği sürece) Trips düz metin, HTML, ek dosyaları ve daha fazla formatı işleyebilir.

yukarı git

5. Rezervasyon onayını trips@kayak.com.tr adresine gönderdim ama bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

Öncelikle çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı deneyin. Seyahatinizi hâlâ bulamıyorsanız seyahat onayınızı KAYAK heasbınıza girmek için kullandığınız e-posta adresinden farklı bir adresten göndermiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlardan genellikle telefonlarında farklı bir e-posta adresi kullanan akıllı telefon kullanıcıları etkilenmektedir.

yukarı git

6. Seyahatlerimi kimler görebilir?

Seyahatleriniz, seyahatin bağlantısını paylaştığınız herkes tarafından görüntülenebilir. Merak etmeyin, rezervasyon ve ödeme ayrıntıları, yolcu isimleri ve e-posta adresleri gibi kişisel bilgileriniz gösterilmez. Seyahatleriniz arama motorları tarafından görüntülenemez.

Rezervasyon ayrıntılarınızın tamamını paylaşmak istediğiniz birisi varsa seyahat sayfasının üst kısımında yer alan "Paylaş" ve "Seyahatinizi düzenleme yetkisi verin" seçeneklerine tıklayarak bu kişinin e-posta adresini girmeniz yeterli olacaktır. Güvenlik açısından, sadece KAYAK hesabı olan kişiler seyahat ayrıntılarınıza erişebilir. Yeni oluşturduğunuz seyahatleri otomatik olarak paylaşmak için gerekli işlemleri Trips Ayarları sayfasından yapabilirsiniz. Paylaşım yapmak istediğiniz kişinin e-posta adresini "Yeni seyahatleri şu kişilerle paylaş:" kısmına girmeniz yeterlidir.